LPG Hakkında


Neden LPG?
Otomotiv sektöründeki alternatif enerji kaynağı arayışları 1930’lu yıllarda LPG’nin araçlarda yakıt olarak kullanımını gündeme getirmiştir. Özellikle kolay bulunması, ekonomik olması ve diğer yakıtlara oranla çevreyi daha az kirletici özellikte olması nedeni ile dünyada bir çok ülke, LPG’nin otomobillerde kullanımını özendirerek yaygınlaştırmıştır. Günümüzde İtalya, Hollanda, Fransa, Belçika, Japonya ve Amerika’da LPG yakıt olarak otomobillerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Diğer ülkelerde ise kullanımı gün geçtikçe artmaktadır.

LPG’nin yanıcı ve patlayıcı bir gaz olması LPG dönüşüm sistemlerinde güvenliği ve denetimi ön plana çıkarmıştır. LPG dönüşüm sistemleri; Avrupa Birliğinin en son regülasyonu ECER 67-01 ve TSE standartlarına uygun olması, montaj firmasının yetkili, gerekli bakım ve  periyodik kontrollerinin yapılması ile Çevreci, Ekonomik ve Güvenli sistemlerdir.

Yaşanabilir Çevre
Günümüzde cevre sorunları üzerine dünyaca çözüm üretme çabasında iken , LPG ve CNG nin benzine göre daha düşük emisyon oranları ile, temiz çevreye sizde destek sağlıyabilirsiniz.

Ekonomik Yakıt Tüketimi
Benzine göre yaklaşık % 50 tasarruf ile sıra dışı bir Ekonomi yaratıcaksınız.

Yüksek Performans
Lovato Easy Fast Sıralı Otogaz sistemleri COMMON RAIL teknolojisi sayesinde performansı en yüksek seviyelere taşıyor.

Kaliteli ürün ve kaliteli hizmet
Kaliteli ürün, kaliteli hizmet anlayışı ve size sunulan sınırsız çözümler ile MAVİ SÜRÜŞÜN keyfini yaşıyacaksınız.

Güvenli Sürüş Keyfi
Avrupa standartlarından EURO3, EURO 4 belgelerine sahip otogaz dönüşüm kitlerimizle bulunan gaz kaçak emniyet valfleri, güvenli yolculuklar yapmanızı sağlıyacaktır.